Koszyk jest pusty

Gryzonie, a w szczególności szczury kwalifikujemy jako szkodniki, mimo iż historie o strychninie w ich ogonie i roznoszenie wścieklizny i dżumy możemy włożyć między bajki. Niosą jednak inne zagrożenia - z tych chorobowych niebezpieczne mogą okazać się ich odchody, które mogą zostać nieopatrznie zjedzone przez zwierzęta gospodarskie. Jednak problem jest dużo bardziej złożony - szczury powodują szkody takie jak:

  • zjadanie przechowywanych produktów i uszkadzanie ich opakowań,
  • przegryzanie instalacji elektrycznej,
  • uszkadzanie izolacji termicznej rur, jak i całych budynków,
  • wygryzanie dziur w elementach drewnianych,
  • w sytuacjach zagrożenia atakowanie ludzi i zwierząt.

Zwierzęta te charakteryzują się wyjątkowo mocnymi i silnymi zębami, które potrafią się przegryźć przez różne zabezpieczenia, a dodatkowo słyną z wysokiego poziomu inteligencji – w stadzie posiadają osobniki do testowania jedzenia, potrafią też rozwiązywać różnego rodzaju problemy, a dodatkowo wcisną się niemal w każdą szczelinę - wystarczy, że zmieszczą łebek. Dlatego tak ważne jest skuteczne ich zwalczanie, czy to w zabudowie mieszkalnej, czy gospodarczej – m.in. w stodołach, stajniach czy spiżarniach.

Skuteczne zwalczanie gryzoni

Obecne na rynku trutki na szczury zostały stworzone tak, by gwarantować jak największą skuteczność. Środki w nich stosowane działają dopiero po kilku-kilkunastu godzinach, dzięki czemu, gdy jeden osobnik spróbuje trutki i nie umrze od razu, reszta także się skusi, nie podejrzewając niebezpieczeństwa.

Środki zawarte w pastach, granulkach czy kostkach na szczury i myszy posiadają silny aromat, który zachęci gryzonie do spróbowania jej, jednak to nie jedyny ważny środek, jaki znajduje się w jej składzie. Trutki zawierają także środek mumifikujący, dzięki czemu nawet jeśli zwierzę umrze schowane w niedostępnym miejscu, jego ciałko zasuszy się, zamiast gnić, śmierdzieć i przyciągać kolejny problem – robactwo.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie skuteczne środki do przeprowadzenia deratyzacji o różnej pojemności oraz mocy, w zależności od Waszych potrzeb. Oprócz tego zapewniamy środki do pozbycia się też innych szkodników - much, mrówek, os i szerszeni.